ESF projekt-Pružimo ruku djeci, mladima i obiteljima studijsko putovanje.

28. 06. 2022.

Povratak na naslovnicu

Tri organizacije koje se bave udomiteljstvom u Republici Irskoj bili su nam domaćini i podijelili informacije s osam stručnih radnika Maestrala o svojim iskustvima u radu, tretmanima koje provode, organizaciji rada, aktivnostima na koje su ponosni i problemima koje imaju u radu:
💚FIVE RIVERS FOSTERING
🧡IRISH FOSTER CARE ASSOCIATION
💚ORCHARD FOSTERING

Hvala irskim kolegama i udomiteljima u Dublinu što su naša znanja obogatili novim idejama. Njihove organizacije su privatne, korisnici su udomljena djeca i obitelji u koje su smješteni osiguravaju im potrebne psihosocijalne tretmane, telefonsku pomoć i potporu tijekom 24h, educiraju nove udomiteljske obitelji, promoviraju udomiteljstvo putem medija, društvenih mreža i izdavanja publikacija, organiziraju međusobna druženja i razmjenu iskustva… Kažu da imaju veliki broj stručnih djelatnika, ali nikad dovoljno. Poznato nam je to kao i zadavanje visokih ciljeve od kojih se ne odustaje. Po tome smo slični. Za sve što smo čuli i vidjeli treba entuzijastičnih djelatnika, vremena i financijske potpore, ali nije nedostižno i to nas motivira💚
Jer SVAKO DIJETE TREBA OBITELJ💚
Hvala našoj dragoj Ljiljana Ban što nas je spojila s irskim kolegama.

Divno je bilo usred Dublina razmijeniti zagrljaje i osmjehe s mladićima koji su komadić djetinjstva proveli s nama u Domu…❤️

jutarnji.hr – Dobrobit projekata EU na kvalitetu života…

jutarnji.hr – Dobrobit projekata EU na kvalitetu života…

Iza prepoznatljive ograde duginih boja već desetljećima o djeci bez odgovarajuće roditeljske skrbi na splitskom se području brine Dječji dom Maestral, danas pod novim imenom - Centar za pružanje usluga u zajednici Maestral. Osim smještaja djece, pruža i usluge...

Naša djeca su presretna što su mogla biti dio predivnih ljubavnih priča

Naša djeca su presretna što su mogla biti dio predivnih ljubavnih priča

Nove stranice života pišu i naše drage tete. Ovo ljeto su uplovile u bračnu luku teta Lucija Perković, teta Mila Jurcevic i teta Marinela Stojan. Naša djeca su presretna što su mogla biti dio tih predivnih ljubavnih priča jer nemaju baš priliku ići na vjenčanja. Hvala...

Našim školarcima želimo puno sreće i uspjeha!

Našim školarcima želimo puno sreće i uspjeha!

Nova školska godina kuca na vrata, stoga smo se odlučili pripremiti. Prisjetili smo se koje nas sve obveze čekaju, prilagodili smo kućni red školskim rasporedima te se podsjetili na prikladan "dresscode". Za kraj smo zapisali ciljeve koje želimo postići u novoj...