33. susret mladih iz cijelog svijeta Mladifest u Međugorju

07. 08. 2022.

Povratak na naslovnicu

MLADIFEST MEĐUGORJE❤️

Učite od mene i naći ćete mir (Mt 11, 28-30)

Protekli tjedan, dvanaest naše djece koji su iskazali želju, nakon dvije godine pauze sudjelovali su na 33. susretu mladih iz cijelog svijeta koji se održava svake godine u prvom tjednu kolovoza u Međugorju pod nazivom Mladifest.

Divno je vidjeti kako mladi iz 70 različitih zemalja svijeta koji govore različitim jezicima imaju isti cilj – ljubiti Boga i bližnjega💕🙏. Ovaj susret je istinska prigoda progovoriti našoj djeci o snazi strpljivosti u odnosu prema okolini i ljudima s kojima žive, kao i o potrebi oprosta i odbacivanju mržnje prema onima koji su nam učinili nažao; što nikako nije slaganje s učinjenim zlom, ili rezignacija zbog neizbježnog nego svjesno prihvaćanje činjenja dobra i opraštanja.

Posjetili smo Majčino selo koje skrbi za djecu i mlade bez roditeljske skrbi, svakodnevno nam je don Vinko Beus držao jutarnje kateheze i molitvu u vrtu sv. Franje, a svaki dan smo našli vremena i za kupanje i igru.

Odlazak na Podbrdo uz molitvu krunice bilo je za djecu posebno duboko iskustvo. A u sumrak dana kao vrhunac zajedništva sudjelovali smo svakodnevno na svetoj misi s više od 60 tisuća mladih.

Neopisivo iskustvo različitosti u velikom zajedništvu posijalo je sjeme u našim srcima i želju da iduće godine Mladifest potraje ipak koji dan duže💕.

Pored naših odgajatelja Nives i Tonia, uz djecu su stalno bili i barba Toni Maglica i drage volonterke Tina i Tonka.

Hvala dobrim ljudima koji su dali svoje vrijeme i znanja, a i onima koji donirali materjalna sredstva i pomogli da djeca osjete ovakvo iskustvo, ljepotu zajedništva i blizinu Izvora❤️

jutarnji.hr – Dobrobit projekata EU na kvalitetu života…

jutarnji.hr – Dobrobit projekata EU na kvalitetu života…

Iza prepoznatljive ograde duginih boja već desetljećima o djeci bez odgovarajuće roditeljske skrbi na splitskom se području brine Dječji dom Maestral, danas pod novim imenom - Centar za pružanje usluga u zajednici Maestral. Osim smještaja djece, pruža i usluge...

Naša djeca su presretna što su mogla biti dio predivnih ljubavnih priča

Naša djeca su presretna što su mogla biti dio predivnih ljubavnih priča

Nove stranice života pišu i naše drage tete. Ovo ljeto su uplovile u bračnu luku teta Lucija Perković, teta Mila Jurcevic i teta Marinela Stojan. Naša djeca su presretna što su mogla biti dio tih predivnih ljubavnih priča jer nemaju baš priliku ići na vjenčanja. Hvala...

Našim školarcima želimo puno sreće i uspjeha!

Našim školarcima želimo puno sreće i uspjeha!

Nova školska godina kuca na vrata, stoga smo se odlučili pripremiti. Prisjetili smo se koje nas sve obveze čekaju, prilagodili smo kućni red školskim rasporedima te se podsjetili na prikladan "dresscode". Za kraj smo zapisali ciljeve koje želimo postići u novoj...