Stručni skup „Prevencija nasilja u obitelji kroz međusektorsku suradnju“

02. 09. 2022.

Povratak na naslovnicu

Na poziv Caritas Splitsko-makarske nadbiskupije bili smo na stručnom skupu „Prevencija nasilja u obitelji kroz međusektorsku suradnju“.

Okupio se velik broj stručnjaka; naših suradnika iz czss, policije, udruga, poliklinike, bolnice i svi smo još jednom osvjestili kako se niti jedan oblik nasilja ne smije tolerirati, te kako je svatko dužan prijaviti nasilje i pomoći žrtvi da se ohrabri izaći iz kruga nasilja❗️❗️

Bilo je riječi i o posljedicama koje nasilje ima na žrtve, a nažalost naša djeca u Domu su često bile žrtve nasilja u svojim obiteljima. Srećom imamo izvrsnu suradnju s dr. Vujnovićem a i drugim stručnjacima u našoj lokalnoj zajednici.

Sve za našu djecu🙏❤️

jutarnji.hr – Dobrobit projekata EU na kvalitetu života…

jutarnji.hr – Dobrobit projekata EU na kvalitetu života…

Iza prepoznatljive ograde duginih boja već desetljećima o djeci bez odgovarajuće roditeljske skrbi na splitskom se području brine Dječji dom Maestral, danas pod novim imenom - Centar za pružanje usluga u zajednici Maestral. Osim smještaja djece, pruža i usluge...

Naša djeca su presretna što su mogla biti dio predivnih ljubavnih priča

Naša djeca su presretna što su mogla biti dio predivnih ljubavnih priča

Nove stranice života pišu i naše drage tete. Ovo ljeto su uplovile u bračnu luku teta Lucija Perković, teta Mila Jurcevic i teta Marinela Stojan. Naša djeca su presretna što su mogla biti dio tih predivnih ljubavnih priča jer nemaju baš priliku ići na vjenčanja. Hvala...

Našim školarcima želimo puno sreće i uspjeha!

Našim školarcima želimo puno sreće i uspjeha!

Nova školska godina kuca na vrata, stoga smo se odlučili pripremiti. Prisjetili smo se koje nas sve obveze čekaju, prilagodili smo kućni red školskim rasporedima te se podsjetili na prikladan "dresscode". Za kraj smo zapisali ciljeve koje želimo postići u novoj...