Studijsko putovanje u Nizozemsku

26. 09. 2022.

Povratak na naslovnicu

TUDIJSKO PUTOVANJE

U sklopu ESF projekta Pružimo ruku podrške djeci, mladima i obiteljima pet djelatnika Maestrala bilo je na studijskom putovanju u Nizozemskoj.

U organizaciji Kinderperspectief Academy iz Zwollea i njihove stručne radnice Dijane Jankovic i direktorice Martine Tobe sudjelovali smo na 💙“Youth care conference”💙 zajedno s desetak kolega iz Srbije. Ravnateljica ustanove Martine Tobe, predstavila je njihovu organizaciju i koncept rada. Ustanova je posvećena djeci i mladima u Nizozemskoj i jugoistočnoj Europi koji odrastaju u teškim okolnostima. Također nas je pobliže upoznala o sustavu socijalne skrbi u Nizozemskoj i vijećima mladih.

U nastavku konferencije izlaganje nam je držao i socijalni radnik iz mobilnog tima Job Bolunis, kao i odgajateljica Hermine Wieberdink, iskusna stručnjakinja u području o skrbi o djeci i mladima bez odgovarajuće roditeljske skrbi. Izmijenili smo iskustva s kolegama iz Srbije te smo imali priliku usporediti način organizacije rada u tri države.

Sljedeći dan smo posjetili ustanovu KTC Trias i njihovu kuću u kojoj pružaju uslugu organiziranog stanovanja gdje se mladi pripremaju za samostalan život. Imali smo priliku vidjeti pojedine prostore u kojima mladi borave te upoznati mladu korisnicu, te njihov način skrbi o mladima do 18.godine.

Također smo posjetili ustanovu Tactus, koja nudi medicinsku njegu, savjetovanje i smještaj i liječenje ovisnosti za djecu i mlade. Tu su također smješteni i djelatnici Youth & Prevention koji redovito organiziraju tečajeve i edukacije za prevenciju ovisnosti kod mladih. Osobe koje su bile u kontaktu sa zakonom i imaju ovisnost mogu se uputiti u JusTact, ambulantu za forenzičku ovisnost Tactusa. Menadžerica Elen Veldkamp nam je održala prezentaciju u kojoj nas je pobliže upoznala s načinom rada Tactusa. Savjetnik za mlade Arjan Lamslaga nam je opisao svoj posao te smo imali priliku koristiti sprave koje Tactus koristi tijekom svojih kampanja.

Obogaćeni izvrsnim iskustvom, razmjenjenim informacijama, vratili smo se s novim idejama za unaprijeđenje našeg rada i skrbi o djeci i mladima.Hvala Kinderperspektief Academy Dijana, Martina i Ljiljana Ban❤

Radujemo se budućim projektima!

jutarnji.hr – Dobrobit projekata EU na kvalitetu života…

jutarnji.hr – Dobrobit projekata EU na kvalitetu života…

Iza prepoznatljive ograde duginih boja već desetljećima o djeci bez odgovarajuće roditeljske skrbi na splitskom se području brine Dječji dom Maestral, danas pod novim imenom - Centar za pružanje usluga u zajednici Maestral. Osim smještaja djece, pruža i usluge...

Naša djeca su presretna što su mogla biti dio predivnih ljubavnih priča

Naša djeca su presretna što su mogla biti dio predivnih ljubavnih priča

Nove stranice života pišu i naše drage tete. Ovo ljeto su uplovile u bračnu luku teta Lucija Perković, teta Mila Jurcevic i teta Marinela Stojan. Naša djeca su presretna što su mogla biti dio tih predivnih ljubavnih priča jer nemaju baš priliku ići na vjenčanja. Hvala...

Našim školarcima želimo puno sreće i uspjeha!

Našim školarcima želimo puno sreće i uspjeha!

Nova školska godina kuca na vrata, stoga smo se odlučili pripremiti. Prisjetili smo se koje nas sve obveze čekaju, prilagodili smo kućni red školskim rasporedima te se podsjetili na prikladan "dresscode". Za kraj smo zapisali ciljeve koje želimo postići u novoj...